Jak vybavit kancelář, pracovnu?

Je zřejmé, že příjemné prostředí v kanceláři přispívá svým dílem k výkonnosti a k větším ziskům firmy. V první řadě jde o nábytek. Vhodný nábytek musí být ergonomický a musí umožňovat maximální flexibilitu. Když už se ale rozhodnete měnit vybavení kanceláře, učiňte tak po dlouhé úvaze. Nemělo by stačit udělat jen inventuru nábytku a říct, který kus je třeba vyměnit, co je dobré doplnit. Vybavení kanceláře by mělo vycházet z podnikatelské vize firmy, čeho chce dosáhnout a jaký vývoj ji přitom bude provázet. K tomu je dobré vycházet i z podmínek ve kterých firma působí.

Kancelářský nábytek

Při vybavování kanceláří nábytkem bychom se měli vyvarovat chyb, jichž se firmy při výběru nábytku dopouštějí a to je preferování nejlevnějšího nábytku. Nejlevnější většinou vydrží kratší dobu. Obzvlášť se nevyplatí levný sedací nábytek, kdy se třeba po krátké době používání ulomí kolečka, potrhají se potahy a podobně. Je proto třeba zvážit míru kvality a svých finančních možností. Je dobré věnovat dostatek času plánování pořízení nového firemního nábytku. Zvážit, jaké prostory chce firma vybavovat. Podle toho se rozhoduje i o cenové hladině, designu a samozřejmě i materiálu. Vždyť každá místnost má svá specifika podle toho, k jaké práci, k jakému účelu slouží. Vybavit klasickou kancelář pro běžnou administrativní činnost je dá se říct asi nejjednodušší. Ale i zde je na místě pečlivě rozvažovat, zvážit kolik dokumentů se zakládá, zvážit umístění skříní či polic od stolů zaměstnanců.

Různé kategorie nábytku totiž vyjadřují i společenskou úroveň firmy. Jsou společnosti, které musí mít nábytek vyšší kvality. Patří sem například auditorské společnosti, právnické firmy či poradenské kanceláře. Pro ně se nehodí nábytek z dřevotřísky. Právnické firmy také preferují spíše celodřevěný nábytek. Velké firmy by také měly dbát, aby byly ve firemním stylu vybaveny předváděcí místnosti, recepce a další prostory. U malých a středních firem zase nevadí, pokud při výběru sáhnou po nábytku z lamino-třískové desky. Existuje již spousta designů, které jsou cenově odstupňované.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00