Kuchyně

Výběr kuchyňské linky

Většina lidí bere kuchyň, jako středobod domácnosti, vždyť právě tam se vytváří to skvělé jídlo, které máme tak rádi. Ale jak si vybrat správnou kuchyňskou linku, aby se nám v ní dobře vařilo? Připravili jsme si pro vás pár základním pouček, které by vám mohly usnadnit výběr nové kuchyně.

Základem ke koupi kuchyně je příprava. Musíme si především uvědomit, jak velký máme prostor pro kuchyňskou linku, kolik financí na nákup nové kuchyně máme a kolik tedy můžeme investovat. Také v neposlední řadě, je důležitý materiál. Pokud jsme si promysleli tyto základní věci a máme jasno, co vlastně chceme, jsme o krok blíž k rozhodnutí, jakou kuchyňskou linku si pořídíme.

Pokud máte na novou kuchyňskou linku dostatek prostoru, není nic lepšího než si pořídit kuchyňskou linku ve tvaru „U“, což je asi nejpraktičtější tvar kuchyní, protože díky tomuto uspořádání můžeme využít tři strany a vzniká tak dostatek úložných prostor a dostatečně velká pracovní plocha. Ale toto je pro mnohé z nás utopie, proto nevěste hlavy i s přímou kuchyňskou linkou můžete mít dostatek prostoru k uložení všech věcí a k práci. K tomuto nám mohou dopomoci různé úložné prostory, pořadače apod. Co se týká materiálů, toto je na zvážení každého jedince. Samozřejmě kuchyně ze dřeva a dýhy jsou výrazně dražší, ale mají delší životnost. Kdežto kuchyně z laminátu a fólie jsou levnější, snadněji udržovatelné, ale mají také menší odolnost proti poškrábání a celkově nižší životnost.

Pokud jste se již rozhodli pro ten či onen tvar kuchyně, nezapomeňte se zamyslet i nad spotřebiči, které do této kuchyně umístíte. Výhodná je například nákup spotřebičů jedné značky, u kterých výrobci nabízejí tzv. „setové ceny“. Což vám může ušetřit o několik tisíc.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00