Nejlevnější nábytek

Je nejlevnější nábytek i ten nelepší?

Každý z nás již jistě kupoval ten či onen typ nábytku do našeho bytu. A právě při nákupu ať už jednotlivých kousků nábytku, tak při nákupu celých sestav nastává otázka jak nakoupit co nejlevněji, ale aby nám nábytek dlouho vydržel. Pokusíme se Vám přiblížit pár základních pouček, které se Vám při zařizování domácnosti budou hodit. Zařizování bytu nebo domu je příjemná a napínavá, ale stejně tak i náročná a zodpovědná záležitost, po finanční, dekorační i funkční stránce věci. Při zařizování bytu nejlevnějším nábytkem, který je na trhu dostupný, nelze zcela počítat s jeho extrémní životností. Většinou se jedná o nábytek vyrobený z dřevotřísky nebo plastu, což nejsou materiály, které by byly odolné vůči zátěži nebo opotřebení. Obecně platí, že nejdražším matriálem pro výrobu nábytku je dřevo.

Dřevo

Dřevo je krásné na pohled a také nábytek z masivu je bytelný a dlouhotrvající. Ovšem má i své zápory jako jsou například vysoká cena, aby Vám dlouho vydrželo, je dobré ho pravidelně ošetřovat. Dalším vhodným materiálem pro výrobu nábytku je dýha.

Dýha

Dýha je vzdušnější a výhodnější nejen cenou, ale i hmotností a možností vyrábět velké desky. A co je to vlastně ta dýha? Dýha je dřevotřísková deska, která má na povrchu dřevěný plát. Je to vysoce kvalitní materiál. Dýhované desky se používají na stoly, v luxusnějších interiérech na všechny plošné věci místo masivního dřeva, tedy především na skříňový nábytek. V neposlední řadě musíme také vzpomenout lamino.

Lamino

Lamino je nejlevnější a nejméně náročné na údržbu, ale i tady může být úskalí v jeho tloušťce. Někteří výrobci, aby ušetřili, používají laminátové desky velmi tenké a tyto se mohou časem prohýbat. Zlatým průměrem je lamino 1,8 mm, které je již kvalitní. Ovšem na našem trhu se můžeme setkat s laminem 2,2 mm, ale bohužel i s laminem 1,2 mm, což rozhodně nedoporučujeme. Nespornou výhodou lamina je snadná údržba, na kterou stačí hadřík a saponát. Na závěr nutno říct, že není na škodu se před samotným nákupem poradit s odborníkem a také, že nejlevnější nábytek nemusí bát ten nejlepší.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00