Relaxace na levitující pohovce ve tvaru obláčku

Toužíte mít v bytě exkluzivní kousek nábytku, který by uváděl v úžas každého příchozího? Máme pro vás tip na pohovku Cloud, která létá a po které prahnou milionáři světa.

Možná si ještě pamatujete na čínské hračky, které využívaly magnetu a jeho rotující síly, která dokázala roztočit malý model zeměkoule. Netrvalo dlouho a designéři vytvořili nový trend magnetického nábytku na podobné bázi. Sice nerotuje, ale vznáší se. Zatím bylo vyrobeno několik kusů, ale již teď jsou objednávky na rok dopředu. Princip se skrývá v tom, že jak v podlaze tak i v dolním rámu pohovky Cloud (oblak) jsou vbudovány magnety. Magnety se však navzájem odpuzují a proto není sedačka přitahována, ale naopak se vznáší. Tato unikátní koncepce byla poprvé vyzkoušena v Japonsku v designérské společnosti D.K.and Wei a během čtyř let zdokonalena tak, aby přinášela maximální komfort, unikátní vzhled a iluzi relaxace na opravdovém oblaku.

Levitující pohovka Cloud

V roce 2006 holandský architekt Janjaap Ruijssenaars zveřejnil koncept levitující postele, na kterém pracoval celých šest let. Tento kus nábytku se nedotýká země, stropu ani stěn – prostě se vznáší. První prototyp postele byl představen v rámci Millionaire Fair v belgickém Kortrijku. Levitace je dosahováno pomocí dvou navzájem se odpuzujících magnetických polí – postel (nebo spíše pouhá matrace) obsahuje magnetickou vrstvu a díky tomu se vznáší 40 cm nad zemí (rohy jsou přichyceny k zemi čtyřmi kabely, aby postel neulétla). Tento vynález unese až 900 kg. Tvůrce na myšlenku této postele přišel při sledování sci-fi filmu Stanleyho Kubricka „2001: Vesmírná odysea“. Takovouto postelí se můžete chlubit už za 1 milion Euro (po uvolnění na trh cena ale určitě značně klesne).

Levitující postel

Na milionářském veletrhu, kde jsou každoročně představovány ty nejdražší a nejzajímavější přístroje a vymoženosti moderní techniky, sklidila vznášející se lůžka obrovský úspěch. Japonští designéři jsou zavaleni žádostmi i o jiné druhy vznášejícího se nábytku a odborníci přemýšlí nad tím, jak této myšlenky využít v konceptech nového moderního bydlení.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00