Když sluníčko nemůže, je na řadě osvětlení

Představte si víkendovou relaxaci kdy se posadíte s šálkem čaje či kávy ke krbu, do rukou si vezmete svojí oblíbenou knížku... Jak ale docílit, aby relaxovaly i naše oči? Především tím, že čteme pouze při dostatečném a kvalitním osvětlení. Nedostatečné světlo zbytečně zatěžuje vaše oči. Naše oči nejlépe vidí v přirozeném osvětlení. Číst ale chceme i za šera nebo večer.

Osvětlení místnosti

Základem při výběru lampy by tedy vedle designu měla být i kvalita osvětlení. Kvalita světla se odvíjí od celé řady zásadních faktorů. Osvětlení by mělo být souměrné a intenzivní, nesmí vás však oslňovat. Ideální je osvětlení s individuálním nastavením polohy a dopadu světla.

Jak správně vybrat lustr nebo lampu?

Světlo je základ. Lustr totiž není jen dekorace, měl by být především funkční. V dobře prosvětleném prostoru se člověk bude cítit svěže, naopak v málo prosvětleném prostoru se budete cítit unaveně. Na co se tedy při výběru světel, ať už lustru nebo lampy zaměřit?

Protože lustr stále zůstává hlavním zdrojem světla v obývacím pokoji či ložnici, zaměříme se nejprve na něj. Důležitým aspektem zůstává velikost místnosti a výška zavěšení vašeho lustru. Čím menší prostor máte, tím menší osvětlení byste měli zvolit. V opačném případě, pokud máte větší prostor a vyšší stropy, můžete si dovolit robustnější lustr. Výška, do které lustr pověsíte, by měla být minimálně 190 – 220 cm. Jiné je to však u zavěšení lustru nad jídelním stolem, kde by měl být lustr zavěšen přibližně 80 cm nad ním aby svítil na stůl a neoslňoval přísedící.

Doplňkové osvětlení

Mezi doplňkové osvětlení patří lampy. Toto doplňující osvětlení by mělo doplňovat všechny činnosti, které v místnosti děláte. Například lampa s tlumeným světlem se bude hodit při sledování televize a naopak při čtení knihy je zapotřebí jedno přímé silné světlo v blízkosti kde zrovna svou knihu budete číst.

Koupě kvalitního osvětlení, je investice která se vyplatí. Nezapomínejte však, že nejzdravější a zároveň nejlevnější osvětlení je sluneční světlo.

www.nabytekstylove.cz
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00