Jak zvládnout stěhování a nezbláznit se

Kdo zažil nějaké stěhování, většinou Vám řekne, že je lepší vyhořet, než balit, převážet a zase vykládat ty hory věcí a nábytku. Ale s našima radama na tom tak špatně nebudete a tu nepříjemnou rutinu budete mít velmi rychle za sebou, takže si budete moct užívat nového bydlení. Však se určitě stěhujete do lepšího, viďte?

S přípravama na stěhování jednoznačně začněte dříve než v den kdy přijedou stěhováci. Ideálně tak dlouho dopředu, ať stihnete mít sbaleno den před finálním dnem. Honička a stres, že nestíháte a auto už je na cestě k Vám, by rozhodně ničemu neprospěla.

Stěhování nábytku

Při balení je důležité nepřetěžovat krabice, aby se neprolomilo dno. Proto je často lepší použít více menších krabic, než méně velkých. Pro balení oděvů, polštářů a závěsů je nejlepší použít velkých igelitových pytlů. Oblečení je vhodné zabalit také do kufrů a cestovních tašek ať zbytečně neputují prázdné.

Cennou elektroniku a domácí spotřebiče zabalte do originálních krabic. Pokud je nemáte můžete je prokládat v krabicích společně s oblečením, tím zabráníte případnému poškození stěhovaných věcí. Krabice pak nezapomeňte označit "elektronika", "křehké" atd. Označením každé zabalené krabice zjednodušíte její identifikaci při vybalování. Při samotném stěhování je jednodušší rozmísťování do určených místností. Rozhodně nezapomeňte vybalit věci uložené do skříní, sedaček a postelí s úložným prostorem. Manipulace s takovýmto nábytkem by byla komplikovaná a hrozilo by poškození uložených věcí i nábytku. Bílou techniku (ledničku, pračku, sušičku, sporák atd.) nakládejte nakonec. Při vykládání budou naopak hned na začátku a vy si je můžete ihned zapojit. U ledničky záleží na venkovní teplotě, je-li teplota nižší než v bytě, musí se před zapnutím nechat v klidu nejméně 2 hodiny.

Mějte na paměti, že pokud chcete být doopravdy spokojeni, svěřte se profesionální firmě, která Vám dokáže zaručit bezproblémový průběh stěhování a která je schopna pružně reagovat a řešit možné komplikace. Používání profesionálních nástrojů a speciálních ochranných pomůcek při práci by mělo být samozřejmostí.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00