Dětský pokoj – jak vymalovat, jak vybavit?

Správné rozmístění nábytku v dětském pokoji hraje velkou roli, ale i vhodně zvolené barvy. Právě ony dokážou navozovat příjemné pocity, měnit nálady a některé mají vliv třeba i na usínání. Barvy velmi intenzivně ovlivňují pocity a vnímání, proto jejich výběr opravdu dobře zvažujte. V případě dětského pokoje pak několikanásobně, protože dítě bude v této místnosti trávit hodně času. Je dobré si všímat jaké barvy nejčastěji vaše dítě používá ke kreslení. To může být dobým vodítkem pro hledání vhodné barvy pokojíku. Všeobecně se doporučuje volit maximálně tři barvy z toho jednu barvu výraznou a dvě tlumenější. Je lepší preferovat tlumenější odstíny barev, jelikož dalšími oživovacími prvky jsou pak samotné dětské hračky, které barvami jen hýří. Nevhodné barvy, především pro malé děti, jsou syté, agresivní barvy, ty pak mohou vyvolávat aktivitu a agresivitu.

Dětský pokoj

Nejen barvy hrají v dětském pokoji velkou roli. Základním nábytkem v dětském pokoji je vždy dobře odvětrávaná postel s kvalitní matrací, polohovatelná židle s psacím stolem a dostatečné úložné prostory nejen pro hračky, ale také oblečení, a poličky na knihy. Postel bychom měli umístit tak, aby z ní dítě pokud možno vidělo na dveře a mělo tak přehled. Bezpečněji se děti cítí v posteli, která je přiražena ke zdi a kterou je vhodné v okolí postele obložit např. látkami s kapsářem apod.

V dětském pokoji by měl být samozřejmě i prostor určený pro hraní. Pokud je v něm plovoucí podlaha, je dobré určitou část vybavit kobercem, na kterém si děti mohou hrát. K oknu se doporučuje umístit psací stůl s kvalitní polohovatelnou židlí. Stůl umisťujeme k oknu tak, aby na něj dopadalo přirozené světlo a dítě si tak neclonilo rukou, kterou píše.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00