Jak vybrat správně dětský pokoj?

O nás Přátelé Dárkové poukazy Výhody registrace
Návod k nákupu Jak vybrat... Výrobci Články a tipy

sedací souprava postel kuchyně dětský pokoj

Při vybavování dětského pokoje je třeba věnovat jeho vybavení zvláštní pozornost. Je nutné uvědomit si, že dětský pokoj je pro dítě v podstatě tím, co pro dospělého celý byt. V dětském pokoji si dítě hraje, pracuje i spí, proto by měl maximálně vyhovovat nárokům dítěte a dětský nábytek by měl být praktický, funkční a zdravotně nezávadný.

Základní vybavení dětského pokoje představuje zdravotní postel, počítačový stůl, židli umožňující zdravé sezení a dostatečné úložné prostory. Dobré vybavení dětského pokoje rozhoduje o tom, jak se bude dítě v pokoji cítit. Na dětském nábytku se rozhodně nevyplatí šetřit, naopak je dobré dětský nábytek přizpůsobit potřebám dítěte.

Správná postel do dětského pokoje

Dětský pokoj OčkoNa postel pro dítě nejsou kladeny žádné speciální nároky. Nejlépe je myslet dopředu a školákovi pořídit rovnou postel pro dospělé nebo postel rostoucí. Tím nám odpadnou problémy s růstem dítěte a několikerou výměnou postele. Postel by neměla být ani příliš měkká ani příliš tvrdá. Jako nejvhodnější je doporučována postel s lamelovým roštem a zdravotní matrací.

Důležitými faktory jsou dobrá odvětratelnost matrace a dostatečná výška lůžka (minimálně 42-45 cm nad zemí).

Správná židle do dětského pokoje

Židle by měla být kolečková, měla by mít nastavitelnou výšku sedáku, tak aby se dítě vždy opíralo nohama o podlahu. Sedák by měl podepírat co největší část stehen a opěrka by měla končit pod lopatkami. Nezapomínejte na područky, které snižují zatížení páteře. Dobrá židle by měla být pohodlná a tvrdší, u dětské židle ani tolik nezáleží na materiálu. Na trhu jsou kvalitní židle s čalouněním, ale i židle plastové, z nichž některé mají tak příznivý ergonomický tvar, že netlačí.

Správný psací stůl do dětského pokoje

Deska psacího stolu by měla být dostatečně velká, nejméně však tak, aby dostačovala na rozpětí loktů sedícího. Psací stůl by měl být stejně jako židle výškově nastavitelný. Povrch stolu by měl být matný, aby odlesky nekazily dětem oči.

Úložné prostory v dětském pokoji

Od tří let by se dítě mělo již učit, že všechno nepatří na jednu hromadu do krabice, ale na určené místo. Proto je třeba vybavit dětský pokoj tak, aby bylo kam všechny věci uklízet. Dětský pokoj by měl mít co nejvíce úložných prostor, ideální jsou uzavíratelné skříňky s přihrádkami, do kterých se dítě naučí třídit hračky a ostatní své věci. Otevřené police vypadají uspořádaně pouze tehdy, pokud je v nich stabilně udržován pořádek, nemluvě o prachu na uložených věcech.

Barvy

Při volbě malby pokoje vycházejte především ze zařízení pokoje. Obecně se uvádějí dvě schémata barevného ladění pokoje. Jedno vychází z pestrosti zařízení. V tom případě se obvykle kombinují pastelové jednolité barvy ladící s nábytkem a doplněné pestřejší podlahovou krytinou. Tento postup se používá hlavně v pokojích, kde je většina věcí uzavřena ve skříňkách. Druhé schéma preferuje neutrální barvy a jednoduché tvary. Kombinují se většinou jen dvě barvy, ale v různých odstínech. Celkovou pestrost pokoje pak vytvářejí textilní hračky, polštáře, různé kontejnery, boxy, police, textilní chrániče a ostatní textilie.

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00