Posezení na zahradě s vhodným nábytkem

Ve zlatých časech našich rodičů, pro někoho už dědečků, zahradní nábytek moc kreativity do zahrady nepřinášel. Většinou jsme na zahradě našli masivní stoly a lavice, nebo případně nábytek prioritně určený do interiéru. Dnes je situace jiná a vybírat můžeme z mnoha materiálů a designových variací. Pojďme si tedy přiblížit co se hodí kam a pro koho.

Masivní nábytek

Když už jsme na začátku zmínili masivní nábytek, ještě se u něj na chvíli zastavme. Dřevěný nábytek ani zdaleka není pouze otázkou historie a stále přináší do našich zahrad krásnou atmosféru a styl. Jen je potřeba s ním zacházet opatrně. Stylový nábytek z vyřezávaného masivu se krásně hodí do různých stromových alejí. Na takových místech by moderní nábytek vypadal nepatřičně a příliš uměle. Dřevěné lavičky bez stolů lze směle umístit také do takzvaných japonských zahrad, nebo k zahradnímu jezírku. Takže jak už asi chápete, umístění nábytku je naprosto klíčové a to nejen z hlediska designu, ale také z hlediska odolnosti různých materiálů. Musí nám být zcela jasné, kde svůj zahradní nábytek umístíme. Jiné vlastnosti musí mít nábytek pro zakrytou terasu, pro polozakrytou pergolu nebo pro volný terén bez jakékoliv ochrany. Pokud hledáte nábytek pod zakrytou terasu, do zahradních domků či altánů, můžete vybírat nábytek nejen z velmi odolných materiálů jako je umělý ratan, plast nebo nerez, ale můžete využít i některé kvalitní přírodní materiály např. ratan, banánový list, rope, vodní hyacint, či různé dřevěné materiály. Pokud máte terasu zastřešenou, ale některá z otevřených stran je návětrná, musíme brát v úvahu i náročnost nábytku na údržbu. Vítr je schopen na vaši terasu zanést nejen prach, ale i listy, semena, jehličí a další nečistoty, které se mohou v některých materiálech zachytávat a jejich odstranění vám bude komplikovat život.

Pokud hledáte nábytek pod pergolu (otevřenou nebo jen z části krytou) nároky na odolnost nábytku jsou mnohem větší. Nemůžeme doporučit většinu přírodních materiálů a velmi zvažte, zda dřevěný nábytek nebude vyžadovat pravidelnou a náročnou údržbu, které budete muset věnovat čas. Nezavrhujeme dřevěný nábytek pod pergolu, to ne. Je velmi estetický a pokud je vyrobený z kvalitního dřeva, má kvalitně provedené spoje a je dobře ošetřen, určitě má na zahradě své místo. Jen je nutné si uvědomit náročnost jeho údržby. Mnohem jednodušší je údržba u zahradního nábytku z umělého ratanu, kvalitního plastu či nerezu.

Pokud hledáte zahradní nábytek pro volný prostor, omezte se pouze na velmi odolné materiály, které snesou náročnost prostředí a budou pohodlné a jednoduché na údržbu. Takovými materiály jsou umělý ratan, plast a nerez.

Zahradní nábytek

K materiálům se ještě vraťme trochu podrobněji. Řekněme si něco o údržbě, mýtům jenž se týkají hlavně plastů a také odolnosti a způsobu výběru.
Dále doporučujeme tyto články

Nábytek do jídelny

Nábytek do jídelny

  Nábytek vhodný do jídelny   Ne každý může říct, že se v jeho bytě či domě nachází jídelna, avšak téměř všichni máme jídelní stůl a židle, u kterých jíme. Jídelna či jídelní kout bývá zpravidla místem, kde se rodina schází a proto bývá centrem domácnosti. Připravili jsme si pro Vás pár tipů podle...

Matrace Dřevočal

Matrace Dřevočal

Dřevočal Dřevočal je česká firma zaměřená na výrobu matrací. Nabízí kompletní sortiment pro zdravé spaní. V sortimentu této oblíbené značky můžeme najít bezmála stovku modelů nejen zdravotních matrací, které se vyznačují prvotřídním zpracováním, kvalitními a hygienicky zdokonalenými materiály, ale v...

Nábytek stylově - nejlevnější nábytek Copyright (C) 2015 nabytekstylove.cz, Všechna práva vyhrazena
Design: StudioSCHNEIDER.cz
Můžete nám zanechat vzkaz.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 776 353

Pondělí 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Úterý 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Středa 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Čtvrtek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00

Pátek 8:30 - 12:00 / 12:30 - 17:00